شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> مقالات >

مقالات

فاکتورهای مهم برای انتخاب قفسه بندی
با ظهور تجارت الکترونیکی، انبارداری و صنعت لجستیک به طور مداوم در حال رشد است. سایت های فروشگاهی بزرگی مانند دیجی کالا و سایر سایت های مشابه آن، برای انبار و ذخیره سازی کالاهای خود، به قفسه بندی هایی نیاز دارند تا محصولات شان را به صورت کاملا مطمئن نگه داری کند. عوامل بسیار مهمی در انتخاب قفسه بندی مناسب نقش دارند که به شما کمک می کنند تا لوازم و اشیا خود را در بهترین و ایمن ترین حالت ممکن ذخیره کنید. شما باید قبل از اقدام به خرید، نیازهای خود را بشناسید و سپس تصمیم بگیرید که کدام قفسه بندی با چه استانداردهایی برای شما مناسب است.
انواع قفسه بندی
قفسه بندی به معنای جدا سازی فضا ها از یکدیگر بوده و از دیرباز تا کنون در محیط های گوناگون از آن استفاده شده است. در واقع قفسه بندی روشی مؤثر برای نظم دادن به چیدمان وسایل مختلف می باشد. در این مطلب قصد داریم که شما را با انواع قفسه بندی آشنا کنیم پس در ادامه ی مقاله همراه ما باشید.
تاریخچه قفسه بندی
قفسه بندی قدمت طولانی دارد و از قدیم در انبار ها ، خانه ها ، انباری ها ، فروشگاه و ... استفاده می شده است و اولین هدف آن استفاده بهینه از فضا بوده است . با پیشرفت بشر و با توجه به تاسیس فروشگاه های بزرگ و همچنین نیاز فروشگاه ها به انبار های بزرگ ، نیاز به قفسه بندی روز به روز بیشتر شده است .در حال حاضر قفسه بندی در همه ی مغازه ها و فروشگاه ها مسئله مهمی می باشد . با توجه به نیاز قفسه بندی در حال حاضر انواع مختلف قفسه بندی با توجه به نوع استفاده توسط فروشگاه داران و انبار داران استفاده می گردد . در زمان انتخاب قفسه ، می بایست به فاکتور های مختلف و مهمی از قبیل فضای قابل استفاده ، نوع اجناس و کالا ها ، وزن اجناس و... دقت کرد . به عنوان مثال قفسه ای که در انبار لوازم یدکی مورد استفاده قرار می گیرد با قفسه ای که در فروشگاه پوشاک استفاده می شود کاملا متفاوت می باشد .در صورتی که بتوانیم از قفسه بندی مناسب برای فروشگاه و یا انبار خود استفاده کنیم می توانیم حداکثر کالای خود را در ان جای دهیم و همچنین در سریع ترین زمان و راحتی می توانیم به اجناس و کالاهای خود دسترسی داشته باشیم .یکی از مهمترین ویژگی های یک قفسه بندی خوب ، سهولت دسترسی به کالا ها می باشد . فرض کنید صاحب یک فروشگاه کفش هستیم و ممکن است در یک روز نیاز داشته باشیم تا چندین جنس را از انبار خود برای مشتری بیرون بیاوریم ، چنانچه در اجرای قفسه بندی دقت لازم را نکرده باشیم قطعا پیدا کردن و دسترسی به کالا زمان زیادی را از ما می گیرد .
انواع قفسه بندی های رایج
قفسه بندی انواع مختلفی دارد از قبیل قفسه بندی فروشگاهی ، قفسه انبار ، قفسه بندی سرد خانه ای ، قفسه بندی راک نیمه سنگین ، قفسه پالت راک ، قفسه نیم طبقه ، قفسه بازویی ، قفسه بندی مشبک ، قفسه بندی هایپری  و ...
چگونه یک قفسه بندی خوب انتخاب کنیم
جهت انتخاب قفسه بندی مناسب همواره باید به فاکتور های زیر توجه کرد : مساحت فضایی که در اختیار داریم ارتفاع فضا و انبار خود نوع کالا و اجناس  وزن کالا ها میزان دسترسی لازم ( مثلا دسترسی لحظه ای یا دسترسی روزانه و یا ... ) بودجه در نظر گرفته شده وضعیت اب و هوایی ( میزان رطوبت و ... ) در صورتی که ما بتوانیم مناسب ترین قفسه بندی را انتخاب کنیم ، قطعا می توانیم بیشترین کالا را در فضایی که در اختیار داریم به صورت منظم جای دهیم .  
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه قفسه بندی فلزی می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح
( کسب امتیاز )