فاکتورهای مهم برای انتخاب قفسه بندی

با ظهور تجارت الکترونیکی، انبارداری و صنعت لجستیک به طور مداوم در حال رشد است. سایت های فروشگاهی بزرگی مانند دیجی کالا و سایر سایت های مشابه آن، برای انبار و ذخیره سازی کالاهای خود، به قفسه بندی هایی نیاز دارند تا محصولات شان را به صورت کاملا مطمئن نگه داری کند. عوامل بسیار مهمی در انتخاب قفسه بندی مناسب نقش دارند که به شما کمک می کنند تا لوازم و اشیا خود را در بهترین و ایمن ترین حالت ممکن ذخیره کنید. شما باید قبل از اقدام به خرید، نیازهای خود را بشناسید و سپس تصمیم بگیرید که کدام قفسه بندی با چه استانداردهایی برای شما مناسب است.
در این مقاله قصد داریم تا با یک بررسی اجمالی، به مجموعه ای از فاکتورهای مهم برای خرید قفسه بندی برسیم. پس با ما همراه باشید.
چه نوع قفسه بندی برای شما مناسب است؟
پیش از هر چیز، باید ببینید که این قفسه ها را برای چه مکانی و ذخیره چه اشیا و اجناسی می خواهید؟ آیا شما صاحب یک فروشگاه مواد غذایی هستید یا یک انباردار؟ تعیین کاربری قفسه بندی برای نیاز شما، گام اول در انتخاب آن است. 
برای مثال، از لحاظ حرکت، ما دو نوع قفسه بندی ثابت و متحرک داریم که قفسه های ثابت بیشتر برای فروشگاه ها و قفسه های متحرک بیشتر برای انبارهای ذخیره سازی استفاده می شود. 
مدیریت موجودی در حفظ یک تجارت موثر و پایدار بسیار مهم است. در دنیای خرده فروشی، تحویل سریع و صحیح کالا عمدتاً به موفقیت شرکت کمک می کند. بخشی از مدیریت انبار سیستم های رک پالت است که محصولات را از آسیب محافظت و سازماندهی می کند.
انتخاب نوع قفسه بندی مناسب یک تصمیم مهم است که یک مدیر انبار برای اطمینان از عملکرد صحیح تجارت باید اتخاذ کند.
اگر در جستجوی بهترین قفسه بندی برای رفع نیازهای خود هستید، عوامل زیر را به هنگام انتخاب در نظر بگیرید:
1. نیازهای ذخیره سازی
فهرست مواردی را که شرکت شما انبار می کند، تجزیه و تحلیل کنید. محصولات موجود را با توجه به تراکم، وزن، فراوانی تحویل و ماندگاریشان، طبقه بندی کنید. از این داده ها می توانید کمک بگیرید و تشخیص دهید که قفسه بندی شما به چه میزان استحکام برای نگه داری ان ها نیاز دارد. 
2. بودجه
هر بخش از یک شرکت و یا کارخانه، بودجه معینی دارد. انبار و فروشگاه هم از این قاعده مستثنی نیستند. یکی از مهمترین ملاحظات در انتخاب قفسه بندی مناسب این است که شرکت شما چه مقدار می تواند به انجام این کار، بودجه اختصاص دهد.
در نظر داشته باشید که هزینه ها به سه بخش تقسیم می شوند:
سیستم ذخیره سازی
طراحیقفسه ها
نصب
شاید برای صرفه جویی در بودجه، محصولات ارزان قیمت و درجه 2 یا 3شما را وسوسه‌ به خرید کنند؛ اما باید در خرید آنها و قربانی کردن کیفیت احتیاط کنید!
3. سازگاری
با رشد کسب و کار شما، نیازهای ذخیره شما نیز با آن رشد می کند. شرکت شما ممکن است کالاهای جدیدی تولید کند یا تصمیم به فروش محصولات جدید بگیرد. قفسه های شما باید قادر به سازگاری با تغییرات باشند تا بتوانند با تغییراتی را که در راه تولید محصولات شما ایجاد می شود، هماهنگ شوند.
بهیاد داشته باشید قفسه های ذخیره سازی را انتخاب کنید که در طی تغییرات جزئی یا اصلاحات قابل توجهی در سیستم موجود قابل تنظیم باشند.
4. دوام و قدرت
ریزش قفسه ها یکی از مهمترین دلایل بروز حوادث انبار است. رخ دادن این اتفاق، ممکن است باعث صدمه به یک کارمند یا صدمه به محصولاتی شود که برای شرکت ضرر ایجاد می کند.
در صورت خرید از سایت قفسه فلزی، محصولاتی مقاوم و با دوام تحویل می گیرید که از بروزچنین مشکلاتی پیشگیری می کند. سیستم ذخیره سازی باید در طی مدت زمان زیاد،وزن سنگین اجناس را تحمل کند. همچنین شما نیز، باید ظرفیت وزن قفسه تان را درک کنید و با قرار دادن تعداد زیادی از اشیا، باعث شکستگی و آسیب دیدن آن نشوید. چون در این صورت، ضرر اصلی به شما وارد می شود.
سخن آخر
مدیریت انبار بخش مهمی از هر تجارت است. پایبندی به اصول درست ذخیره سازی، می تواند موفقیت روزانه شما را دیکته کند. انتخاب بهترین سیستم قفسه بندی تضمین می کند که محصولات شما در بهترین شرایط ممکن به مصرف کننده برسند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه قفسه بندی فلزی می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح
( کسب امتیاز )